فیبر نوری یکی از محیط‌های انتقال داده با سرعت بالا است. فیبر نوری رشته ای از تارهای شیشه ای بوده که ضخامت هر یک از تارها برابر تار موی انسان است و از آن‌ها برای انتقال اطلاعات در مسافت‌های طولانی استفاده می شود. تارهای فوق در کلاف هایی سازمان دهی و کابل‌های نوری را بوجود می آورند. از فیبر نوری به منظور ارسال سیگنال‌های نوری در مسافت‌های طولانی استفاده می شود. فیبر نوری در موارد مختلفی مانند شبکه‌های تلفن شهری و بین شهری، اینترنت و شبکه‌های کامپیوتری استفاده می شود.
شرکت نگزنس که تولید کننده کابل مس و کابل فیبر نوری برای پروژه های زیر ساخت و بازارهای صنعتی (به ویژه کشتی سازی ، نفت و بخشهای مربوط به هوانوردی ) در کشور فرانسه بوده و بزرگ ترین تولید کننده  کابل در جهان است.
این حضور صنعتی تقریبا در 40 کشور و بیش از 22000 کارمند و فروش حدود 5 میلیارد یورو در سال است.
 
«شرکت سیسکو سیستمز» شرکت آمریکایی تولیدکنندهٔ تجهیزات شبکه است که مرکز آن در شهر سن خوزه در ناحیه معروف به سیلیکان ولی در ایالت کالیفرنیا قرار دارد. این شرکت محصولات مربوط به شبکه و ارتباطات را طراحی می‌کند و با سه نام تجاری مختلف سیسکو، لینکسیس و ساینتیفیک آتلانتا به فروش می‌رساند. در ابتدا، سیسکو فقط روترهای چند پروتکل تولید می‌کرد ولی امروز محصولات سیسکو را در همه جا از اتاق نشیمن گرفته تا شرکت‌های ارائه دهنده خدمات شبکه می‌توان پیدا کرد.
شرکت هیولت پاکارد (به انگلیسی: Hewlett-Packard، معروف به HP) یک شرکت آمریکایی چند ملیتی فن‌آوری اطلاعات است. ساختمان مرکزی این شرکت در دره سیلیکون در ایالت کالیفرنیا در آمریکا واقع شده‌است. این شرکت یکی از بزرگترین شرکت‌های فن‌آوری اطلاعات است و تقریبا در تمامی کشورها فعالیت می‌کند.
شرکت تحلیلگران داده پویش پارس به منظور جلب رضايت مشتریان خود از نخستين مرحله درخواست اجراي پروژه تا مرحله پشتيباني، همواره در کنار و در خدمت مشتريان خود مي باشد. خدمات شرکت تحلیلگران داده پویش پارس در 7 گروه به شرح زير مي باشد:
مشاوره: در اين مرحله با مجرب ترين کارشناسان اجراي شبکه در تصميم گيريها و تعيين دقيق تر نياز مشتريان در کنار آنها خواهيم بود. مشاوره دقيق با کارشناسان مجرب و خبره اين شرکت با کاهش اشتباهات احتمالي، تعيين کمترين هزينه اجرايي و تشخيص بهترين و مناسب ترين پيشنهاد کاري در تصميم گيري نهايي به مشتريان کمک بسزايي دارد.
طراحي: بنابر نياز مشتريان و به نظر ايشان، در اين مرحله طراحي شماتيک شبکه، امنيت، برق، تلفن و ... به صورت جداگانه در اختيار مشتريان قرار مي گيرد. طرح اعلام شده بر اساس استانداردهاي جهاني مي باشد که به سادگي بنابر سليقه مشتري و يا بر اساس نيازهاي آتي ايشان قابل تغيير خواهد بود.
تأمين تجهيزات: شرکت تحلیلگران داده پویش پارس افتخار دارد که کليه تجهيزات مورد نياز اجراي شبکه را تأمين مي نمايد. تجهيزات شبکه اين شرکت از برندهاي سرشناس و معتبر جهان تهيه مي گردد و با بهترين قيمتها و گارانتي شرکت سازنده به سادگي در اختيار مشتريان قرار مي گيرد.
اجراي پروژه: واحد اجراي شرکت تحلیلگران داده پویش پارس با به کار گيري مجرب ترين کارشناسان شبکه داراي معتبرترين گواهينامه هاي بين المللي و با دانش روز اقدام به اجراي پروژه مي نمايد. واحد اجراي اين شرکت مفتخر است که شبکه اي پويا و ماندگار در سايت مشتري راه اندازي مي نمايد که جهت توسعه به راحتي قابل تغيير مي باشد. گزيده اي از پروژه هاي اجرا شده اين شرکت در اينجا ذکر شده اند.

نظارت بر اجرا: در صورت تمايل مشتريان واحد نظارت بر اجراي شرکت تحلیلگران داده پویش پارس ، مسئوليت نظارت بر اجراي پروژه را بر عهده مي گيرد و با مطابقت بر استانداردهاي روز جهاني به مديريت و نظارت بر روند اجراي پروژه مي پردازد.
آموزش: کليه خدمات ارائه شده توسط شرکت تحلیلگران داده پویش پارس به پرسنل کارفرما آموزش داده مي شوند و اين خدمات تا زماني که پرسنل از مهارت کافي براي کار با پروژه و برنامه ها برخوردار نگردند، ادامه مي يابد. علاوه بر آن کارشناسان مجرب و با دانش اين شرکت در صورت درخواست مشتري نسبت به آموزش ديگر نرم افزارها نيز به ارائه خدمات مي پردازند.

پشتيباني: داشتن شبکه اي مطمئن، به روز و ماندگار تنها با پشتيباني مداوم و قابل اطمينان ميسر مي گردد. شرکت تحلیلگران داده پویش پارس مفتخر است که هميشه پيشرو در ارائه خدمات پس از فروش و اجرا بوده و در اين راه از هيچ کوشي دريغ نکرده است و اميد است همواره رضايت مشتريان باعث دلگرمي و تداوم کاري واحد پشتيباني شرکت تحلیلگران داده پویش پارس گردد.