فیبر نوری یکی از محیط‌های انتقال داده با سرعت بالا است. فیبر نوری رشته ای از تارهای شیشه ای بوده که ضخامت هر یک از تارها برابر تار موی انسان است و از آن‌ها برای انتقال اطلاعات در مسافت‌های طولانی استفاده می شود. تارهای فوق در کلاف هایی سازمان دهی و کابل‌های نوری را بوجود می آورند. از فیبر نوری به منظور ارسال سیگنال‌های نوری در مسافت‌های طولانی استفاده می شود. فیبر نوری در موارد مختلفی مانند شبکه‌های تلفن شهری و بین شهری، اینترنت و شبکه‌های کامپیوتری استفاده می شود.
شرکت نگزنس که تولید کننده کابل مس و کابل فیبر نوری برای پروژه های زیر ساخت و بازارهای صنعتی (به ویژه کشتی سازی ، نفت و بخشهای مربوط به هوانوردی ) در کشور فرانسه بوده و بزرگ ترین تولید کننده  کابل در جهان است.
این حضور صنعتی تقریبا در 40 کشور و بیش از 22000 کارمند و فروش حدود 5 میلیارد یورو در سال است.
 
«شرکت سیسکو سیستمز» شرکت آمریکایی تولیدکنندهٔ تجهیزات شبکه است که مرکز آن در شهر سن خوزه در ناحیه معروف به سیلیکان ولی در ایالت کالیفرنیا قرار دارد. این شرکت محصولات مربوط به شبکه و ارتباطات را طراحی می‌کند و با سه نام تجاری مختلف سیسکو، لینکسیس و ساینتیفیک آتلانتا به فروش می‌رساند. در ابتدا، سیسکو فقط روترهای چند پروتکل تولید می‌کرد ولی امروز محصولات سیسکو را در همه جا از اتاق نشیمن گرفته تا شرکت‌های ارائه دهنده خدمات شبکه می‌توان پیدا کرد.
شرکت هیولت پاکارد (به انگلیسی: Hewlett-Packard، معروف به HP) یک شرکت آمریکایی چند ملیتی فن‌آوری اطلاعات است. ساختمان مرکزی این شرکت در دره سیلیکون در ایالت کالیفرنیا در آمریکا واقع شده‌است. این شرکت یکی از بزرگترین شرکت‌های فن‌آوری اطلاعات است و تقریبا در تمامی کشورها فعالیت می‌کند.
شرکت تحلیلگران داده پویش پارس پس از سالها تلاش در زمینه بازرگانی محصولات شبکه و اجرای شبکه در ابعاد مختلف امروزه اهدافی بزرگ را پیش روی دارد که برخی از آنها را در زیر بیان می داریم :
  • اجرای شبکه های کشوری با استاندارد های روز دنیا
  • گسترش بازار تجهیزات پیشرفته شبکه
  • ارائه سبد کالایی و خدماتی جهت انجام پروژه های جامع انفورماتیک در کشور
  • گسترش واحد R&D تحقیقات و توسعه
  • گسترش بازار محصولات غیر فعال شبکه بر روی برندهای اصلی و شناخته شده شبکه
  • طراحی، مشاوره، و اجرای مراکز داده ها Data Center

امید است با تلاش های فراوان و راهنمایی های شما عزیزان این راه دشوار را طی کنیم